Grupę Polskie Włókniny tworzą dwie firmy produkujące zaawansowane technicznie włókniny nonwoven. Obie spółki mieszczą się w okolicach Łodzi tj. w Ksawerowie oraz Zgierzu.

           

Właścicielami Grupy są trzy osoby współpracujące ze sobą od 1985 roku. Obecnie posiadają one 90% udziałów firmy Texton i 100% udziałów firmy Creative Web.

Grupa posiada całkowicie oddzielne i niezależne systemy produkcji, wspólnie jednak podejmuje strategiczne decyzje dotyczące rozwoju spółek. Posiada jeden dział sprzedaży i obsługi klienta, który usprawnia działanie spółek oraz ułatwia klientom kontakt z firmami i zamawianie u nich konkretnych produktów. Zapraszamy do zapoznania się ze strukturą grupy.

CREATIVE WEB

Spółka Creative Web, gdzie produkowana jest znaczna część włóknin Texfil, została założona w 2000 roku. Działalność produkcyjną i handlową rozpoczęła w styczniu 2002 roku. Firma specjalizuje się w produkcji polipropylenowych włóknin płaskich mających szerokie zastosowanie w medycynie i higienie. Produkowana w firmie włóknina wykorzystywana jest również do produkcji materiałów dla rolnictwa, ogrodnictwa i budownictwa.

Więcej o firmie Creative Web >>


TEXTON

Spółka Texton została założona w 1992 roku, jako niewielki zakład produkujący poliestrową włókninę puszystą na rynek lokalny. Od 1994 roku, kiedy nastąpiła zmiana formy własności firmy, rozpoczęła się modernizacja procesu produkcyjnego oraz sukcesywny wzrost produkcji. Długofalowa strategia rozwoju i plan inwestycyjny sprawiły, że Texton jest obecnie liderem na rynku poliestrowych włóknin puszystych. W 1999 roku firma została wyposażona w nowoczesną linię do produkcji poliestrowych i polipropylenowych włóknin płaskich, a w 2001 Texton rozpoczął produkcję i dystrybucję wypełniacza poliestrowego.

Zapraszamy na strony firmowe: www.texton.pl